javascript:void(0)

free michael now

Fotoğraflar dün oynanan Liverpool - West Ham maçından, ilki KOP tribününden. Koreografide yazan ise "Free Michael Now".
Olayın sebebiyse 2005 İstanbul finaline uzanıyor. Michael ve arkadaşları İstanbul'dan dönerken Bulgaristan'da bir barmen öldürülüyor. Michael o sırada olay yerinde olmadığını, otelinde uyuduğunu belirtse de cinayetin sorumlusu olarak tutuklanıyor. İlk başta 15 yıl hapis ve £80,000 para cezası alıyor. Daha sonra itiraz üzerine para cezası kaldırılıp hapis de 10 yıla indiriliyor. 3-0'dan geriye gelerek kazanılan kupa ile güzel başlayan gece, Michael için kötü bir şekilde sona eriyor.
2 yıl önce İngiltere'ye iade edilen Michael'ın cezası ile ilgili son karar perşembe günü açıklanacak. Ama asıl sorun, Michael'ın o gün olayı işlediğine dair herhangi bir kanıt veya şahit olmaması. İşte Liverpool taraftarının itirazı burada başlıyor. Buna dikkat çekmek için dün Gerrard önderliğinde futbolcular maça "Free Michael Now" tişörtleriye çıkmışlar, KOP'un koreografisi eşliğinde. İkinci fotoğraftaki Michael'ın annesi ve babası da maçtan 10 dakika önce stadda konuşma yapmışlar.
Michael Shields ise alt fotoğraftaki arkadaş. Kendisi için kurulan facebook grubuna da buradan ulaşabilirsiniz. Bakalım karar ne yönde olacak?

Hiç yorum yok: